Třída Berušky

Charakteristika

Základní informace o třídě:

Naše třída byla zřízena jako doplňková třída v mateřské škole Rudník, která spadá pod paní ředitelku Základní školy a Mateřské školy, Rudník, okres Trutnov.

Třída je naplněna do kapacity 15 dětí a je určená pro tu nejmladší věkovou skupinu, která se v mateřské škole nachází. Naše prostory se skládají z útulné chodby, která je spojená s prostorem ZŠ, průchozí šatny a umývárky, hezké jídelny a velké třídy. Třídu máme rozdělenou do přehledných koutků, kde se děti věnují jak své individuální hře, tak i skupinovým aktivitám pod vedením paní učitelky.

Paní učitelka při své práci respektuje osobnost každého dítěte a dodržuje zásady individuálního přístupu, přiměřenosti, názornosti, systematičnosti, posloupnosti a aktivity. Díky nižšímu počtu dětí ve třídě je možné realizovat spousty zajimavých aktivit. Ve třídě díky tomu panuje přátelská atmosféra a všichni se snaží dodržovat společně dohodnutá "berušková" pravidla.

Budeme velmi rádi pokud budete sledovat náš web. :)

Zřizovatelem je obecní úřad Rudník, který je vedený panem starostou.